czyli Marina Vitovtova o sztuce życia

Jak ma się planowanie do mindfulness? W maj z uważnością

Kwiecień był poświęcony nowemu początku: wyznaczałyśmy strategię rozwoju oraz robiłyśmy plan działań. W maju czas się skupić na realizacji, ale...
Wiesz,  jakie są ciemne strony planowania i realizacji celów?

  • Kiedy są wyznaczone cele i jest konkretny plan działań, a baterie są naładowane, bardzo łatwo jest przesadzić. Tak mocno zaangażować się w realizacje planu, że baterię, które tak starannie ładowałaś, szybko się wyczerpią. Wtedy siedzisz i myślisz, po co w ogóle te wszystkie cele i planowania? Albo po prostu porzucasz wyznaczone cele.
  • Często też, kiedy jest konkretny plan, tak mocno się skupiasz na jego realizacji i dążeniu do celów, że zapominasz po prostu żyć, cieszyć się chwilą, zmieniać ten plan, bo akurat teraz nie masz siły lub nastroju. Wtedy dążenie do celów zamienia się w jakiś ciągły niekończący się sprint.

Popełniałam te błędy niejednokrotnie.  W szczególności było łatwo popełniać te blendy, kiedy mieszkałam w Warszawie, ponieważ miasto narzuca swoje tempo. Teraz chcę planować inaczej, chcę realizować swoje cele, ale zawsze mieć przestrzeń dla swojego dziecka oraz na to, że czasami trzeba odpuścić i naładować baterię.

I, myślę, że znalazłam narzędzie, które pomoże unikać takich błędów.

Tak się złożyło, że prawie w tym czasie, jak zostałam samodzielną mamą, rozpoczęłam kurs mindfulness (ciekawy zbieg okoliczności). Trochę z dystansem do tego podchodziłam, bo nigdy nie lubiłam medytować, ale wiedziałam, że jest to mocne narzędzie do tego, aby umieć reagować na to, co z Tobą się dzieje, zanim jest za późno (zauważyć, że jesteś mocno poirytowana i podjąć działania, zanim zaczynasz krzyczeć, odłożyć wszystkie sprawy i odpocząć, zanim będziesz wyczerpana).

Okazało się, że 8-tygodniowy kurs uważności, jest cudowną drogą, którą doceniam coraz bardziej od spotkania do spotkania.

I chciałabym, żeby maj odbył się pod hasłem uważności. Do siebie, do tego co robimy, do tego, jak to na nas wpływa, do tego jak my wpływamy na innych.
O czym będziemy mówić?

  • jak uczyć się uważności?
  • Jak zastosować uważność w planowaniu?
  • Po co medytować?
  • Jak często wydarza coś przyjemnego w ciągu dnia?

Oraz co tydzień widzimy w poniedziałki na MAMA SUKCESU i wdrażamy Elastyczny plan dla mam (uważnie :))

Girl in a jacket

Tagi

Autor

Marina Vitovtova

Jestem blogerką, marketerem, mamą, miłośniczką rozwoju osobistego, aktywnego trybu życia i zarządzania sobą w czasie. Największe rzeczy osiąga się małymi kroczkami. Na tym blogu dzielę się swoimi małymi kroczkami prowadzącymi do szczęśliwszego i prostszego życia. Najlepsze decyzje to często są te najprostsze. Zapraszam do wspólnego tworzenia prostego grona szczęśliwych ludzi.

Komentarze

© 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
home